Etol fort nedir?

Etol fort, ağrı ve iltihaba neden olan etkileri gidererek bir ağrı kesici görevi gören ilaçtır. Ayrıca ateş düşürücü olarak da kullanıldığı durumlar vardır. İlacın etken maddesi Etodolak ‘tır.

Etol Fort Film Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır.İltihaplı eklem romatizması; eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması durumlarında; omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize çoğu erkeklerde görülen romatizmal hastalıkların iltihabi durumlarında ve kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanıldığı bilinmektedir.

Etol Fort 400 mg 14 Tablet ilacının etkin maddesi olan Etodolak, orjinal ismiyle Etodolac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 41340-25-4 olup, molekül ağırlığı 287.35354 g/mol, formülü ise C17H21NO3 dir. Etodolak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç