Elo boost nedir?

Elo boost kelime anlamı olarak ”elo” yani sıralama puanı ve ”boost” (artırmak – yükseltmek) manasına gelir. Elo boost mesela League of Legends oyununda ”lig yükseltimi” olarak Türkçeye çevrile bilir.

“Elo-boost” bir oyuncunun başka bir oyuncunun hesabı ile o kişinin dereceli oyundaki sıralamasını yükseltme amacıyla, tekrar edecek şekilde ve kasıtlı olarak oynamasıdır. Bu koşulun sağlanması için minimum oyun sayısı veya minimum derece kazanma sınırlaması yoktur. Hesap yükseltmenin kural ihlali sayılması için bu işlemi yapan oyuncunun başarıya ulaşmış olması zorunlu değildir, teşebbüs de kural ihlali sayılacaktır.

Elo Boost daha çok 30 Level olunduktan sonra oynanan 10 maçta tercih edilmektedir. Kullanıcılar kendilerine güvenmemelerinden dolayı böyle bir şeye başvurmaktadır. Elo Boost;un yoğun kullanılması diğer kullanıcılar için kötü bir gelişmedir. İlk 10 maç içerisinde bu işlem ile yüksek liglere gelen yetenekli olmayan oyuncular hızla besleyip olması gereken kümeye düşmektedir. Bu da diğer; haketmelerine rağmen oyuncuların emeklerinin karşılığını alamama anlamına gelmektedir. Yani yeni sezon başlangıcını tehlikeli yapan hususlardan biri de budur. Elo Boost kullanımı hiçbir şekilde doğru değildir. Yukarıda yazılanlar da bu doğrultudadır.

Tespit edebilir mi?

Tespit edebilir fakat bu zorlu bir süreçtir. Bana göre 1, 2 şey takip edilerek tespitler yapılmaktadır. Birincisi bağlanılan IP ve bölge. Aynı anda İstanbul'dan ve Trabzon; dan girilmesi dikkat çekicektir. Hali hazır da bunları tespit etmek için sistemler vardır. Fakat bu durumu kanıtlamak için yeterli değildir. Diğer dikkat edilebilecek şey diğer oyunlarına göre kritik bir dönüm var mı sorusu. Adam birden 10 maçı mükemmel iyi nasıl oynadı? Zaten bu direk dikkat çekecektir.

Nasıl yapılır?

League of Legends oyununda lig sistemi o kadar sinir bozucu olabiliyor ki bazen 10 puan gelirken 30 puan kaybedebiliyor oyuncular, bu nedenle onlarca yüzlerce oyun oynamak gerekiyor. Günlerce oyun oynayan fakat istediği lige ulaşamayan oyuncu elo boost yaptırmak zorunda kalır. Belli bir miktar para ödeyerek hesap bilgilerini teslim eder ve boost işleminin başlamasını bekler. Elo boost asla bir program, hile veya bot ile yapılmaz. Tamamen sizin ve benim gibi insanlar tarafından manuel olarak yani oynanarak yapılır. Başka türlüsü de mümkün değildir.

Ban / Ceza tehlikesi var mıdır?

Eğer script, program, hile vb. gibi şeyler kullanılıyorsa bu kesinlikle tehlikeli ve ban sebebidir. League of Legends takımı tarafından yayınlanan resmi yazıya göre her hesap kişiye özeldir, takası, kısa süreliğine başka birisi tarafından kullanılması yada ortak kullanılması kurallara aykırıdır. Bu nedenle para karşılığı hesabınızın rankını yükseltmek IP adresleri yardımı ile tespit edildiğinde hesabınız yasaklanacaktır.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç