Dyned nedir?

DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir.

Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil Programıdır.

Dyned yıllar süren bir birikimin ve konusunda uzman bir kadronun eseridir. Öğretmenlerin yabancı dil eğitimini daha aktif hale getirebilmek için zaman zaman düşündükleri ve ah keşke sunu da şöyle yapabilseydik diye düşündükleri yeniliklerin hepsi bu programın içerisinde mevcuttur. Bu program en büyük özelliği olan görselliğin yanı sıra işitseldir de. Görsellik, öğrencinin işlenen konuyu içinde bulunulan mevcut koşullardan kolaylıkla anlayabilmesini sağlayan öğeleri içerir. Bu da dili ‘anlamlandırma’ ya ve doğru olarak ‘öğrenmeye’ yol açar.

DynEd, dil eğitimcileri, bilgisayar programcıları, nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin çoklu ortam dil eğitimi programıdır. Nöro-bilimsel araştırmaların ışığında anlama becerisinden otomatikleşme durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.

Amerika menseili DynEd International Inc. firmasinin destegi, Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi egitim kurumlari ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarinin katkisi ile alaninda uzman egitimciler, bilgisayar programcilari ve sanatçilardan olusan yaklasik 50 kişilik bir takim tarafindan tasarlanan DynEd Ingilizce Egitim Sistemi ile Sinif egitimi yerine, kisisel çalisma süresini esnek tutarak, ögrenmenin etkin bir sekilde gerçeklesmesini saglamaktadir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç