Connected2me nedir?

Sosyal medya kavramı geliştikçe ve insanlar sosyal medyayı daha sıkı kullanmaya başladıkça insanların bilgisayar aracılığıylada olsa hayatına sosyallik sağlayabileceği gerçeğini kabullenmek gerek. İnsan sosyal bir kişiliktir evrende tek başına yaşamaya programlanmamıştır. İnsanların bu tür ihtiyaçlarını gidermek için kurulan  internet sitelerinden "Connected2me" biridir.

Connected to me, Türkçe'de "benimle ilgili, bana bağlı" gibi anlamlara gelmektedir. Connected2me 2011 yılının Ağustos ayında kurulmuştur.

Connected2me'nin kurucusu "Ozan Yerli" adında bir serbest girişimcidir. Şimdilerde oldukça popüler olan bu sitenin üye sayısıda gittikçe artmaktadır. Kısmen diğer sosyal ağlarla pararel benzerlik göstersede bazı yönleriyle farklı bir yapıya sahiptir.

Connected2me'yi üye olmadan kullanamıyorsunuz, Connected2me'yi kullanabilmek için önce buradan üye olmalısınız. İkinci aşama olarak ise verdiğiniz mail adresine gelecek onay e-postasında bulunan linke tıklayıp üyeliğinizi onaylamalısınız. Daha sonra siteye özel bir profil adresine sahip olursunuz diğer kişiler profilinize girerek sizinle profilleri gizli bir şekilde sohbet eder. Birbirinizi tanımaya karar verisenizde karşınızdakinin profil linkini isteyip onu tanıyabilirsiniz.

Connected2me'de sohbetini sevdiğiniz kişileri follow butonuna basarak takip etme imkanınada sahipsiniz.

Connected2me'nin kurucusu "Ozan Yerli" sitesini şöyle tanımlıyor Connected2me "insanların sizinle anonim olarak iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal ağ" dır.

Connected2me'nin en önemli özelliği nedir?

Karşınızdaki kişiye hiçbir şekilde ad, soyad, adres, telefon vb. gibi kimlik bilgilerinizi vermeden sohbet etmenizi sağlamaktadır. En önemli özelliği budur.

Connected2me'nin kötü tarafı

Hakkında hiçbir fikir sahibi olmadığınız kişilerle sohbet edebilirsiniz. Size tanımadınız kişiler çeşitli hakaretlerde bulunabilirler.

Hakarete uğrarsam ne yapabilirim

Connected2me'de bu da düşünülmüş eğer birisi size hakaret, tehdit, küfür ederse kişiyi istediğiniz zaman engelleyebilirsiniz.

Shuffle nedir?

Connected2me sitesinde yeni insanlarla tanışmak için kullanabileceğiniz, o sırada online olup kimse ile konuşmayan üyeleri gösteren biri bölümdür.

İstediğim zaman connected2me hesabımı kapatabilirmiyim?

Evet istediğiniz zaman profil ayarlarınızdan deactivate butonuna tıklayarak Connected2me hesabınızı kapatabilirsiniz.

Connected2me sitesini en çok hangi ülkeler kullanıyor?

Başı Türkiye çekmekle birlikte çeşitli Güney Amerika ve Avrupa ülkerinin kullanıcılarıda Connected2me'yi kullanmaktadır.

Dış bağlantılar

Connected2me resmi internet sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç