Bing bar nedir?

Microsoft'un Google'a karşı piyasaya çıkardığı arama moturunun adıdır. Kısa süre önce kapatılmıştır.

Bing Bar Microsoft Corporation tarafından geliştirilen bir Freeware yazılımdır. Microsoft, internet Explorer için geliştirdiği yeni Bing Bar ile hem günlük servislere erişimi kolaylaştırıyor hem de sosyal etkileşimi ön plana çıkarıyor.

Google’ın arama sonuçlarına kattığı sosyal yeniliklere karşılık Bing arama sonuçlarını Facebook’un açık platformu ile destekleyen Microsoft, şimdi de Bing Bar ile Facebook’a erişimi Internet Explorer’ın içinde sunuyor.

Bing Bar ile haberler, hava durumu, harita/mekan, borsa hareketleri, sinemalar, oyunlar ve videolara erişim tek noktada toplanıyor. Orta alanda Bing arama çubuğu yer alan araç çubuğunun solunda eposta ve Facebook butonu bulunuyor.

Eposta ve Facebook bildirimlerinin görüntülendiği araç çubuğu üzerinden Faceboook’ta durum güncellemesi yapılabiliyor, bildirimler ve mesajlar kontrol edilebiliyor. Facebook’ta yapılan paylaşımları beğenmek de Bing Bar ile mümkün ama daha fazlası için Facebook’a geçiş yapmak gerekiyor.

bing bar

Farklı bir işlevi olan Get Rewarded ise Bing kullanıcılarına aktivitelerine krediler üzerinden çeşitli ödüller kazandırıyor. Kazanılan kredilerle kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış da yapılabilior. Google’ın yardım amaçlı eklentisi Chrome for a Cause‘ı hatırlatan sistem, Microsoft tarafından farklı bir şekilde kullanılmış gibi görülüyor.

Windows 7, Windows Vista, Windows XP (SP3) işletim sistemlerinde Internet Explorer 7 ve üzeri tarayıcılarda kullanılabilen Bing Bar, Windows masaüstü uygulamalarının Internet Explorer uyarlanması olarak kabul edilebilir. Tabi Facebook aracı ile kullanıcıların sürekli bir sosyal etkisinde bırakılması konuyu daha ileri bir boyuta taşıyor.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç