Anex oda ne demek?

Anex oda, Otel ana binası içerisinde olmayan, ek hizmetler veren ayrı bir ek bina içerisindeki oda tipidir. Yani otelin arazisi içerisinde yer alır ancak otel binasında değil otelin dışındaki ek binada yer alır. Bu tip bir oda rezervasyon yapıldığında, otelin tüm hizmetlerinden eşit olarak yararlanılır.

Anex oda ile otel odası arasındaki farklar nelerdir?

Otel odası otelin içerisindedir, anex oda otelin dışında bu nedenle fiyatı otel odalarına göre herzaman daha ekonomiktir. Otel odasına göre anex odaların dekorasyonları farklıdır, genellikle otel odalarına göre daha az konforlu olabilirler ama bu bir kriter değildir. Sonradan yapılan ek bina olduğu düşünülürse daha yeni bir yapı olacağı gözardı edilmemelidir.

Anex odanın dezavantajları nelerdir?

Anex odaların en belirgin dezavantajları ana bina içerisinde olmadıklarından dolayı reception, ana restorant, alacartler, spa merkezi, kapalı havuz gibi birçok aktvite ve aksiyonlar ana bina içerisinde olacaktır. Anex oda otele uzak ise büyük bir otelde uzun yürüyüş mesafeleri sıkıcı olabilir. Ayrıca yine otel dışı olduğundan genellikle oda servisinden yararlanılamaz.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç