Amway nedir?

Amway; Serbest girişimcilere istediği zaman ürün pazarlayabilme, istediği an çalışabilme olanağı sağlayan dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir.

Amway 1959 yılında Rich DeVos ve Jay Van Andel adında iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Dünyada 100'ün üzerinde ülke ve bölgede faaliyet gösteren Amway'in 2012 cirosu 11,3 milyar Abd Doları olarak açıklanmıştı. Amway ismi "American Way" yani Türkçe'de "Amerikan Yöntemi" anlamına gelen sözcüklerinin kısaltılmasından oluşturulmuştur.

Amway'in merkezi A.B.D'nin Michigan, eyaletin'de yer almaktadır. Doğudan batıya 1,6 km uzunluğundaki tesis 80 binadan ve 325.000 metre kare ofis ve üretim tesislerinden oluşmaktadır. Tüm dünyada 20.000'den fazla çalışanı bulunan şirket, 50 yıl önce işe başladığı aynı küçük kasabada çalışmaya devam etmektedir.

Amway Laboratuvarlarında 500'ün üzerinde bilim insanı, mühendis ve teknik personel görev yapıyor. Dünyanın en çok satan ilk 5 cilt bakım markasından biri Amway'dir. Amway'in ABD, Meksika ve Brezilya'da bulunan tarım arazilerinde kimyasallardan arındırılmış şekilde doğal olarak ürünler yetiştirmekte ve hasat edilmektedir.

Amway tanıtım merkezleri nedir?

Aralarında Türkiye'ninde yer aldığı 6 ülkede bulunan Amway Tanıtım Merkezleri sayesinde, ziyaretçilere Amway'in satış ve pazarlama planları ve gıda takviyeleri ,  güzellik ve ev bakım markaları hakkında bilgiler veriliyor. Amway'in Tanıtım Merkezleri tanıtım günleri, özel grup rezervasyonları, organize kurumsal etkinlikler ve eğitim seminerleride düzenleyebilmektedir.

Amway'ın başarısının nedenleri?

1. İyi ilişkiler içerisinde bulunulması,
2. Güçlü ve güvenilir çalışanlarının bulunması,
3. İyi bir iş modeline sahip olması,
4. İyi müşteri hizmeti sunması,
5. Müşterilerin ihtiyaçlarının doğru algılanması,
6. Serbest girişimcilerin başarıları,
7. Dünya çapında 65 laboratuara sahip olması,
8. ABD, Meksika ve Brezilya'da 25.000 km2'lik tarım arazisi sayesinde ürettiği ürünlerin içeriklerini kendilerinin karşılaması sayesinde Amway başarısını sürdürmektedir

Amway'e ait markalar

1. Bodykey by Nutriway
2. Nutriway
3. Artistry
4. Beautycycle
5. Amway Home
6. iCook
7. eSpring
8. Amway Parfümleri
9. Satinique
10. Protique
11. Body Series
12. Glister
13. Tolsom
14. Hymm
15. Peter Island

Amway'de serbest girişimci olmak

Amway'de Serbest Girişimci olmak çok basittir tek bir form doldurmanız yeterlidir. Sadece Amway ürünleri satarak yaklaşık %30, Serbest Girişimcilerden oluşan bir gruba liderlik ederek %21’e kadar prim kazanmayı başarabilirsiniz.

Amway'de primler satış hacmine dayalıdır. Sadece Amway işlerini bulundukları ülkenin kanunlarına ve vergi yükümlülüklerine uygun olarak yürütenler prim alabilir ve satıştan kaynaklanan gelirlere sahip olabilir.

Dış bağlantılar

Amway Resmi İnternet Sayfası

Amway Markaları

Amway Serbest Girişimci Başvuru Formu

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç