Allshare Nedir?

Allshare; Samsung cihazlarında bulunan bir uygulamadır.  allshare uygulamasının altında  yatan teknoloji DLNA (Digital Living network Alliance) teknolojisidir. Uygulamanın tam adı "AllShare Play" dir.

Allshare Uygulamasının Amacı Nedir?

Allshare uygulamasının amacı tablet, bilgisayar, cep telefonu gibi cihazlardaki kişisel medyalarınızı bunlar resim, video, film olabilir kablolu yada kablosuz bir şekilde televizyonunuzdan izlemenizdir.

Allshare Uygulamasının Özellikleri

1. dosya görüntülemek, aktarmak ve silmek için bilgisayarınıza diğer aygıtlardan uzaktan erişin. Her şeyi buluta yüklediğinizde dosyalarınızı yedeklemek zorunda kalmayacaksınız. Böylece ofiste olmadan iş dokümanlarınızı kontrol etmek gibi daha önemli işlere odaklanabileceksiniz.

2. En sevdiğiniz müzikleri ve videoları her yere yanınızda taşıyabileceksiniz. Artık bunun için kablolara gerek yok. Evinizden ayrılıyor olabilirsiniz ama evinizdeki bilgisayarınızda bulunan videolarınızı akıllı telefonunuzda oynatabilirsiniz.

3. AllShare Play özelliği sayesinde siz ve dosyalarınız arasına hiçbir şey giremez. Seyahat ederken evdeki bilgisayarınızda bulunan şarkıları dinlemek için tablet kullanın. Akıllı telefonunuzla çektiğiniz seyahat fotoğraflarınızı daha yakından bakmak için smart TV'nize gönderin.

4. Aynı mükemmel içeriğe birden fazla akıllı aygıttan bağlanın. Klasik bir film izleyin, yeni şarkılar dinleyin ve önemli dokümanlarınızı yönetin. AllShare Play, size kablosuz bağlantı olanağı sunuyor.

Allshare Uygulamasının Kurulumu

1. Allshare uygulamasını indirin.

2. Allshare uygulamasını kurun.

3. Kurulum bittikten sonra ile bilgisayar ve Tv birbirini görür.

4. Bu aşamdan sonra Bilgisayarınızdan paylaştırdığınız video, film ve müzik dosya veya klasörlerini Tv'den Tv kumandası ile ilgili dosya üzerine gelip görüntülüyebilirsiniz

5. Tv'nizin kumandasındaki source butonundan  "Allshare" bölümünü seçerek bu alanı görüntüleyebilirsiniz.

Allshare'deki Group Cast Özelliği

AllShare'de yer alan "Group Cast" özelliği aynı "Wi-Fi" agi üzerinde bulunan birden fazla arkadaşınızla ekranınızı paylaşabilme olanağını sunarken, kişisel cihazınızdan gerçek zamanlı bir paylaşım yaparak iş arkadaşlarınızla aynı anda yorumlar ve değişiklikleri içeren çizimler, grafikler, tablolar hazırlayabilmenize olanak sağlayarak ortak bir sinerji yaratır.

Dış Bağlantılar

Samsung Allshare Play Resmi Sayfası

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç