6. His nedir?

His; İnsanlarda bulunan "Sezgi ve sezme" yeteneğinin adıdır. His bir duygudur. İnsanları hayvanlardan ayıran en özellikler insanın düşünebilmesi ve herhangi olayı sezgi ve sezme yeteneğiyle ayrıştırabilmesidir. Örneğin; İnsanlar bir davranışın DOĞRU yada yanlış olup olmadığına sezme yeteneğiyle karar verebilir.

Çoğu zaman bazı insanlardan duyarız benim 6. hissim çok kuvvetlidir derler peki ya nedir bu 6. his...

6. his; Bir insanın olacak yada olması muhtemel olayları tamamen sezgi yeteneğinden gelen doğal bir güdü ile önceden bilebilmesi olarak tanımlanır.

6. his, Dokunma, görme, işitme, tat alma ve koklama gibi duyularımızla alakası olmayan ve bilimsel olarak kanıtlanamayan bir durumdur. bilim 5 duyu organıyla ilgili her şeyi kabul ederken bunlardan bir 6. sı olan sezgi ve sezme yeteneğine ait 6.his diye tabir edilen durumları redder.

6.his halk arasında "içine doğma" olarakta bilinir.

Medyumlar, 6. hislerini kullanarak geleceğe dair bir takım sembolleri, nesneleri, olayları veya insanları görebildiğini iddaa etmektedirler. Her ne kadar  bilim 6. his kavramını reddetse de, her insanın tip deneyimler yaşadığı yada  yaşayabileceği bir gerçektir.

6.His Örnekleri

Bir anne duyamayacağı mesafe uzakta ağlayan bebeğini farkedebilmesi, ikiz kardeşlerden birinin başına kötü bir olay geldiğinde diğer ikiz kardeşin bunu farkedebilmesi 6. his'e verilebilecek nadir örneklerdendir.

Duyu Dışı algı (Extrasensory Perception)

Bilinçsiz olarak algıladığımız duyuların toplamına bilimsel analizlerde "Duyu Dışı Algı (Extrasensory Perception)" adı verilir.

Yorumlar

Bu sayfa ait yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum ekle

Vazgeç